FUPL w druku!

(This text is available only in Polish, because its subject is solely the Polish edition of Freeform Universal RPG. It’s an exception to the rule of publishing texts both in English and Polish.)

Dziś mam dla Was krótką informację: podręcznik do FUPL, czyli polskiej wersji Freeform Universal RPG jest od dziś dostępny w sprzedaży w papierowej wersji z twardą okładką.

50302023_362921941154815_5978350796767494144_n

Kosztuje 40 zł, można go zamówić tutaj.

W wersji cyfrowej jest zaś dostępny za darmo na polskiej stronie systemu, razem z wszelakimi dodatkami, modułami, kartami postaci do pobrania, gotowymi światami i przygodami. Mam w planach dodać coś od siebie do tej kolekcji… kiedy wreszcie znajdę na to dość czasu, nie omieszkam Was poinformować 🙂

Czemu o tym piszę?

Po pierwsze, FUPL jest jedną z moich ulubionych gier fabularnych. Jak możecie przeczytać w moim erpegowym podsumowaniu 2018 roku, 4 z 7 sesji, które poprowadziłem w zeszłym roku były oparte właśnie na tym systemie. Jeśli zaś odliczyć sesje Ironsworn w trybie kooperacji, zostaje tylko FUPL. Z tych 4 sesji jak dotąd zrelacjonowałem na blogu jedynie “Bogactwa Wyzimy“, ale relacje z kampanii w świecie Fallouta ukażą się prędzej czy później. W 2019 roku nie przewiduję pod tym względem odmiany (już poprowadziłem jedną sesję Falloutową). Po prostu FUPL prowadzi się tak łatwo, że prowadzenie jakiegokolwiek innego systemu (może oprócz Ironsworn i paru ciekawszych PbtA) wydaje mi się nieuzasadnionym wysiłkiem. Mam w planach recenzję porównującą OHET, FAE i FUPL, w której rozwinę ten temat.

Po drugie, podjąłem się korekty tego podręcznika, więc jest on w niewielkiej części również moim dziełem 🙂

Inne moje teksty na temat RPG:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s