Charytatywna sesja RPG

(No use for English version this time)

Na tym blogu nieraz mogliście poczytać o moich przygodach z RPG. A może dla odmiany chcielibyście u mnie zagrać? I przy okazji wesprzeć szlachetną akcję?

aukcja

Od pewnego czasu udzielam się w Drużynie Wiewióry – liczącej ponad 3000 osób grupie zajmującej się aukcjami charytatywnymi na rzecz potrzebujących osób. O jednej z poprzednich akcji napisał portal Codzienny Poznań. Aktualnie trwa zbiórka na operację rąk Tymka Jankowskiego.

Członkowie Drużyny Wiewióry licytują zarówno przedmioty (książki, czasopisma, najrozmaitsze gadżety), jak i usługi, w tym prowadzenie sesji RPG. Podczas poprzedniej zbiórki sprzedałem swoją kolekcję czasopisma CD-Action, a tym razem wystawiam właśnie sesję RPG dla maksymalnie 4 graczy.

Gdzie i kiedy:

W Warszawie, w wybraną sobotę lub niedzielę w lutym lub marcu 2020 r. Jako potencjalne terminy w grę wchodzą też edycje Czasu na Przygodę 16 lutego i 29 marca oraz Zjava (22-23 lutego).

Do wyboru spośród poniższych (przygody 1-4 są oparte na mechanice FU, z różnymi modyfikacjami. Wyjaśnię całą mechanikę na początku sesji, ale zainteresowani mogą się zapoznać z jej domyślnymi założeniami tutaj lub w bardziej skondensowanej formie znanej jako Cent):

  1. Wyprawa po posąg Posejdona – heroiczna przygoda w realiach historycznych z bardzo dużą liczbą elementów fantasy.
  2. Przebudzenie Malty – realia historyczne z elementami fantasy, duży nacisk na relacje między postaciami (między którymi może dojść do konfliktu).
  3. Miechunowe Uroczyska – survival horror (bardziej survival niż horror) w świecie Wiedźmina, nacisk bardziej na akcję niż odgrywanie postaci.
  4. Tajemnica znikających karawan – przygoda w uniwersum Fallouta, z bardzo, bardzo odjechanymi motywami (inspirowanymi twórczością jednego z najwybitniejszych pisarzy fantasy). Dość luźne podejście do Falloutowego kanonu.
  5. Cienie Braavos – przygoda w uniwersum „Gry o Tron”, mechanika SCUP (The Sword, the Crown and the Unspeakable Power – gry z rodziny PbtA – inną sesję w tym systemie już kiedyś opisywałem). Przewidywane postacie to: kapłan(ka) R’hllora (tak, może urodzić cienistego zabójcę), Człowiek Bez Twarzy (tak, może przybierać różne twarze), maegi (taka jak Mirri Maz Duur, która zmieniła khala Drogo w warzywo) i Wodny Szermierz (taki jak Syrio Forel, co szkolił Aryę). W przeciwieństwie do powyższych sesji, konieczne są przygotowania: zapoznanie się z anglojęzycznym materiałem dostępnym tutaj i udział w burzy mózgów co najmniej 2 tygodnie przed sesją, podczas której zostaną ustalone postacie i ich cele.

Przygody nr 1-4 już prowadziłem i otrzymałem konstruktywny feedback, dzięki któremu przy kolejnym podejściu powinny wyjść jeszcze lepiej.

Po więcej szczegółów organizacyjnych odsyłam do tego posta na Facebooku 🙂

Aukcja trwa do 22 grudnia do godziny 20:00.

Na ten moment wystarczy zadeklarować wpłatę 40 zł, by znaleźć się w gronie 4 zwycięzców 😉

Zachęcam też do udziału w innych aukcjach!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s